Dawid Wydra

Twórczość

Marek Makaron Trio

Stare śląskie pieśni i blues rodem z Delty to właśnie my. Marek Makaron, na co dzień portier w bytomskiej bibliotece, znalazł pewnego razu stare śląskie śpiewniki i uznał, że umieszczone tam teksty świetnie nadają się na bluesy. Mówią one w końcu przede wszystkim o ciężkiej pracy śląskich górników i hutników. Tak powstał pomysł na projekt, do którego dołączyłem w grudniu 2008 (tuż po wydaniu debiutanckiego albumu "Makaron Po Śląsku"). Bardzo lubimy eksperymenty. Do naszej muzyki wplatamy subtelnie takie gatunki jak jazz, hip-hop czy country.

Marek Makaron Trio - Po Furmanie

W 2010 rozpoczęliśmy współpracę z mistrzem beatboksu - Miniksem, z którym wystąpiliśmy na dużej scenie jubileuszowej edycji Rawa Blues Festival w katowickim Spodku. Zapraszam na naszą stronę oraz profil na facebooku.

Tortilla

Tortilla to zespół blues-rockowy istniejący od 1986 roku. Moje gościnne występy z zespołem w latach 2011-2012 przerodziły się w stałą współpracę (harmonijka, trąbka). Więcej informacji można odnaleźć na stronie zespołu.

Bez Wat

Zespół powstał na przełomie 2011 i 2012 roku w Poznaniu i jest do powrót do klasycznego bluesa sprzed 50 lat. Zapraszam na nasz profil na Facebooku.

Bez Wat - Wish You Would

Różności

Wolna Sobota - Jack Blues Man

W bluesowo-rock'n'rollowym zepsole "Wolna Sobota" grałem w latach 2009-2012. Zespół ma na koncie zwycięstwa na przeróżnych festiwalach bluesowych, między innymi Rawa Blues Festival, Wielki Ogień, Galicja Blues Festival czy Olsztyńskie Noce Bluesowe.

Damian Luber & Dawid Wydra - Hit The Road Jack

W 2008 roku nawiązałem współpracę z Damianem Luberem, byłym wokalistą i gitarzytą zespołu Styropian Blues. Nagranie zostało zrealizowane w studiu radia PiK w Bydgoszczy.

Adam Kulisz & Dawid Wydra - Zielony Krzak

Adam Kulisz & Dawid Wydra - Kolyboł Się Chop

Nagrania pochodzą z audycji "Okolice Bluesa" w radio Kalisz (styczeń 2011). Adam Kulisz to jedna z najwybitniejszych postaci polskiego bluesa - autor ponad 100 piosenek, kilkukrotnie uznany przez czytelników magazynu Twój Blues najlepszym wokalistą bluesowym w Polsce.

Olek Blues & Dawid Wydra - Perfidia (solo)

W marcu 2011 zostałem zaproszony przez Grzegorza "Olka Blues" Olejnika do nagrania swojej partii na płycie "Gitara i Harmonijki". W nagraniach wzięli udział między innymi harmonijkarze Michał Kielak, Paweł Szymański i Jaromi.

Mr. Blues & Grzegorz Kapołka - Kiedy Byłem Małym Chłopcem (fragment)

W Mr. Blues grałem w latach 2006-2008. Zespół posiada wiele własnych kompozycji z tekstami lidera, Bogdana Rumiaka. Powyższy fragment pochodzi z nagrania live podczas Rybnik Blues Festival 2007, kiedy to zespół Mr. Blues zagrał z zaproszonymi gośćmi, między innymi Grzegorzem Kapołką i Janem Gałachem.

Dawid Wydra - Solo Życia

Nagranie konkursowe do podkładu Mietka Jureckiego (festiwal Solo Życia 2008). Za wykonanie tego numeru na finałowym koncercie w Lublinie otrzymałem wyróżnienie.

Bad Roosters - PKS Do Cieszyna

Zespół, który założyłem w 2007 roku w Knurowie. Naprawdę, bardzo miło wspominam tamte czasy. Nagranie zostałe zrealizowane na jednej z naszych prób.

Newsletter

Najbliższy koncert

Tortilla
11.07.2014 Świnoujście

Zobacz wszystkie

Kontakt

telefon
660 880 141

Można mnie także znaleźć na facebooku.